Sağlık

Ters Mekik Fıtığa İyi Gelir mi?

Ters mekik hareketi yani bir diğer adıyla back extensions, birçok kas grubunu çalıştırır ve hastalıklara iyi gelir. Temelde belirli kas gruplarını çalıştıran bu hareket, vücudunuzun arka kısmında neredeyse bütün kasları etkilemektedir. Hareket duruşu ve unutulan alt kasları da güçlendiren bu aktivitenin bazı rahatsızlıklara iyi gelip gelmediği halk arasında oldukça fazla konuşulabiliyor. Özellikle bunlardan bir tanesi olan bel fıtığı, ters mekik ile düzeleceği merak ediliyor. Bu nedenle bugünkü yazımızda bu konuya değinerek bilgiler vermeye çalışacağız.

Bel fıtığı, ilk olarak kıkırdak dokunun yıpranma veya zorlanma nedeniyle zarar görmesiyle başlar. Gelecek zamanlarda daha büyük sorunlara yol açan bu rahatsızlığın belirli spor aktiviteleriyle iyileştirilebilmesi mümkündür. Bunlardan bir tanesi olan ters mekik, fıtık rahatsızlığı içerisinde yürüme zorluğu ve çeşitli olumsuzluklara yol açıyorsa oldukça iyi gelecektir. Yapılacak mekik hareketlerinin ne kadar iyi geleceğini söylesek de bu rahatsızlığın belirli dereceleri bulunduğu için doktor görüşünü de almayı unutmayınız. Yani kısaca sorumuza yanıt verecek olursak, ters mekik fıtığa iyi gelmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds