Uçağa Scooter Alınır mı?

Bu makalemizde elektrikli, benzinli ve oyuncak scooterlar hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Kolaydan zora doğru gidelim ve küçük çocukların kullandığı oyuncak ve ufak scooter türleri ile başlayalım. Uçağa bu tür scooterlar sorunsuz olarak kabul edilmektedir. Her iki güvenlik kapısından rahatlıkla geçebildiği gibi uçağın içerisine de alınabilmektedir. Böylelikle uçağı beklerken havalimanı içerisinde de scooter kullanabilirsiniz.

Uçağa Elektrikli Scooter Alınır mı?

Bu eşyayı yalnızca uçakta alt bagaja vermeniz mümkündür. THY ve Pegasus olmak üzere birçok uluslararası havayolu şirketinde de durum tamamen aynıdır. Bu parçaların nispeten daha büyük olması ve risk taşıması nedeniyle uçağa bu şekilde kabul edilebilmektedir. Ayrıca boyutu ve tipi endeniyle bagaj hakkınız müsade etse de tıpkı bisiklet gibi ekstra taşıma ücreti talep edilebilir.

Uçağa Motorsiklet Scooter Alınır mı?

Uçak içerisine, kabine girme ihtimali zaten bulunmayan bu parça bagaja da kesinlikle kabul edilmemektedir. Eğer ufak da olsa benzinli scooterinizi uçak ile taşımak istiyorsanız çok detaylı bir form doldurarak ve çok yüksek maliyetler ödeyerek, kasa içerisinde uçak kargo ile gönderebilirsiniz. Çünkü bu parçalar tehlikeli sınıfta maddelerden sayılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.