Ekonomi

Vadesiz Hesap Rumuz Ne Demek?

Müşterisi olmuş olduğu bankada vadesiz hesap açmak isteyen kişi, vadesiz hesap rumuz nedir? Sorusunu sorma ihtimalleri bulunmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu rumuz, kişinin vadesiz hesabı açtığı sırada hesabı için kendisinin belirlemiş olduğu kullanıcı adı veya rumuzunu seçerek hesap bilgilerini doldurması gerekir. Burada kullanılan rumuz, kişinin sadece adı veya soyadı değildir. Bunu soran kişinin mutlaka, kendi rumuzunu belirlemesi için alana kimsenin kullanmamış olduğu spesifik bir isim olmak zorundadır.  

Kişi hesabına ait olan rumuzu ile bankada yapacak olduğu işlemler ve müşteri temsilcisinin kendisine yöneltmiş olduğu soru karşısında rumuz işe yarayacaktır. Fakat banka bilgilerinin doğru kullanabilmesi için bankada görevli olan kişinin vadesiz hesap rumuz nedir? Sorusunu size yöneltmesi ve rumuzunuzu sizden istemesi, kimlik veya kişisel bilgileriniz kadar önemli değildir. Bunun için mutlaka bankaya giderken veya telefon ile müşteri temsilcisinden bilgi isteyecekken, kimlik bilgilerinizi biliyor olmanız gerekir. 

Kısaca rumuzun ne olduğunu söylememiz gerekirse, müşterilerin kendi bankalarında vadesiz hesap açtırdıkları sırada hesapta kullandıkları takma ad diyebiliriz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi