Gezi

Vize Randevusunda Gözden Geçirmek Ne Demek?

Bulunmuş olduğu ülkeden farklı bir ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin başvurusu sonrasında soracak oldukları sorular arasında, vize randevusunda gözden geçirme ne demek? Sorusu da yer alabilir. Vize randevusu gözden geçirilmesi işlemi sırasında, başvuru sırasında istenilen belgelerin ve başvuru formunun tekrardan incelenmesi süreci gerçekleşir. Vize için başvuru yapan kişiden, istenilen belge ve başvuru formlarının içerisinde yer alan bilgiler incelenir ve konsolosluk veya başvurunun yapılmış olduğu farklı bir merkez, bilgilerin doğruluğunu tekrardan kontrol eder. 

Gözden geçirme aşamasında, eğer ihtiyaç duyulursa, ek bilgi veya belge istenebilir. Bu yüzden vize randevusunda gözden geçirme ne demek? Sorusunu soran ve vize başvurusu gözden geçirme aşamasında olan kişiler, kendilerinden ek bilgi veya belge istenildiği takdirde, kısa süre içerisinde gerekli bilgi ve belgeyi gerekli mercilere ulaştırmalıdır.  

Vize başvurusu için gözden geçirme işlemi sırasında incelenen belgeler, vize başvurusunun hangi ülke için yapıldığına ve başvuru yapılan ülkenin ne gibi bilgi ve belgeler istediğine bağlı olarak değişebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.