Teknoloji

X Custom Charset iPhone Ne Demek?

Önceki makalelerimizde iPhone cihazlarda karşınıza çıkabilecek garip hatalardan bahsetmiştik. Bu yazımızın konusu olan X custom charset ise hiçbir dilde, hiçbir kaynakta bulunmamaktadır. Ancak tabii ki Tozlu Mikrofon olarak bunun ne anlama geldiğini siz değerli okuyucularımız için detaylı bir şekilde araştırdık. 

iPhone X custom charset demek, telefon içerisinde bulunan ve varsayılan karakter kodlamasını ifade eder. Bir başka deyişle eğer telefon rehberinize yeni bilgiler eklemeye çalıştığınızda karakter desteklemiyor ve garip bir hata veriyorsa, bu konuda sıkıntı çekiyorsunuz anlamına gelmektedir. Cihazın ayarlarıyla oynayarak bu problemden kurtulabilirsiniz.

  • Ayarlar’a gidin,
  • Bölge ve dil seçeneklerinden Türkçe’yi seçin,
  • Klavyeyi de Türkçe olarak seçin,
  • Telefonunuzu yeniden başlatın.

Sorun kökten çözülecektir. Son olarak bu hatayı başka bir rehberden isim aktarmaya çalışırken alıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda yedekleme yapmadan önce tüm karakterlerin Türkçe ya da ilgili bir dilde olduğundan emin olmak zorundasınız. Telefonda yüklü olmayan bir karakter seti hata çıkmasına sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi