Biyografi

Yeliz Bozkurt Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Eşi?

Yeliz Bozkurt kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yeliz Bozkurt’tan söz edeceğiz.

Yeliz Bozkurt Kimdir?

  • Oyuncu.

1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yeliz Bozkurt, Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Oyunculuk ve sunuculuk eğitimlerini Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde tamamlayan Yeliz Bozkurt, ayrıca üniversite eğitimi sırasında çeşitli yerel televizyon ve radyolarda programlar sunmuştur. Mezuniyetinin ardından İstanbul’a dönen ve burada Kanaltürk bünyesinde çalışmaya başlayan Yeliz Bozkurt, bu kanalda muhtelif programlar hazırlamış ve sunmuştur. Sonrasında oyunculuk kariyerine adım atan Yeliz Bozkurt, ilk olarak ”Tu Me Manques (Bende Eksiksin)” isimli kısa filmde rol almıştır. Bu zamana kadar birçok dizi ve filmde rol alan Yeliz Bozkurt, Alper Üstündağ ile evlenmiş ancak 2018 yılında boşanmıştır. Yeliz Bozkurt aynı zamanda Seksenler adlı dizide Rıza Amir’in eşi Emel karakterine hayat vermiştir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Yeliz Bozkurt, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Yeliz Bozkurt hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds