Sağlık

Zoretanin İshal Yapar mı?

Zoretanin akne tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Zoretanin kullanan kişiler yan etkileri açısından endişelenmektedir. Çünkü Zoretanin’in oldukça fazla yan etkisi bulunmaktadır. Zoretanin kullanan kişiler bu nedenle kendilerini bu belirtiler yönünden gözlemlemeli ve durum ciddileştiğinde hemen bir doktora başvurmalıdır.

Zoretanin ishal yapar mı? Gelin bu sorunun cevabına bakalım. Zoretanin’in çok seyrek etkileri arasında kanlı veya kansız ishal, dışkıda ve dışkı bölgesinde kanama, mide bulantısı ve kusma ile birlikte şiddetli karın ağrısı bulunur. Bunlar mide durumunuzun ciddiyetini gösterebilir ve bazen Zoretanin tedavisi kesildikten sonra da devam edebilir. Bu şikâyetlerinizi hemen doktorunuza iletmelisiniz. Doktorunuz gerekirse tedavinizi sonlandırabilir. Zoretanin ishal olmanıza neden olabilir. İshal vücudunuzda su kaybına neden olacağı için bol bol su içmelisiniz. İshal durumunuz ciddileşirse mutlaka doktora başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds