2 Mayıs’tan İtibaren Geçerli Sigara Fiyatları

6 Nisan tarihli sigara zamlarından sonra 2 Mayıs’ta da sigaraya zam geldi. Son zamlara göre en ucuz sigara 11 lira oldu. 2 Mayıs itibari ile tüm tekel ve marketlerde geçerli olacak sigara fiyatları şu şekilde:

British American Tobacco lisanslı tüm sigara markalar, yarından itibaren zamlı fiyatları ile satılacak. Seçimde hemen sonra 6 Nisan’da gelen zamların ardından bir zam daha geldi. Son zamların ardından sigara fiyatlarında %15 zam yapılmış oldu.

Kent, Samsun, Maltepe, Vicory, Pall Mall, Tekel 2000, Rothmans, Lucky Strike sigaralarına 2 liralık zam yapılırken 6 Nisan’da da Philip Morris lisanslı sigaralara zam yapılmıştı.

1 Lira Olan Zamlar 2 Lira Oldu

Geçtiğimiz senelerde 1 lira olan zamlar bu sene 2 lira olarak yapılmaya başlandı. 6 Nisan ve 2 Mayıs sigara zamlarından sonra en pahalı sigara 15.5 lira Parliament oldu. Maltepe, Samsun ise 11 lira en ucuz sigaralar arasında yer aldı.

Seçimden Sonra Zam Sinyalleri Verilmişti

AKP’nin seçim öncesinde çeşitli haber sitelerinde sigaranın haram olduğu yönündeki paylaşımları, sigaraya zam yapılacağının habercisiydi. 6 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olmaya başlayan diğer sigara fiyatları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: