Teknoloji

8000ffff Hatası Çözümü

Windows güncelleme sırasında ‘’8000ffff Hatası’’ alıyorsanız buna neden olan birkaç sebep bulunmaktadır. Hata genel olarak az kullanıcı da görülür ve yaşanıldığı zaman tedirginlik kaplayabilmektedir. Hatayı yaşayan kişiler laptop cihazlarında Windows Update Service alanında kalan alanının başarısız olduğunu ve güncellemenin yapılamadığını söyler. Sorun çözümü oldukça kolay bir işlemdir ve birkaç hamle içerisinde tamamlanabilmektedir.

Sorunla karşı karşıya kaldığınız zaman öncelikle tedirgin olmamanızı öneriyoruz. Problemin çözümü hakkında paylaşacağımız bilgileri kullanarak kolaylıkla sorundan kurtulabilirsiniz.

  • C:\windows\winsxs adımlarını takip ederek klasöre giriş yapıyoruz.
  • Burada yer alan pending.xml ve pending.grl dosylarını buluyoruz ve sahipliğini alarak tamamen siliyoruz.
  • Hemen ardından bilgisayarın Başlat bölümünde kalan yere Regedit yazarak açılan pencereden HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS bölümüne geliyoruz.
  • Açılan bölümde eğer ki PendingXmldentifier – NextQueueEntryIndex – AdvancedInstallersNeedResolving dosyaları bulunmaktaysa yedeğini alıp siliyoruz.

Bahsettiğimiz bu adımlardan sonra sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Eğer ki problem geçmediyse ve yaşanmaya devam ediyorsa bilgisayarınızda mevcut olan Anti Virüs programını kaldırarak tekraradn güncelleme yapmayı deneyiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.