Sağlık

Acuvue Oasys Lens ile Uyunur mu? Zararlı mı?

Acuvue Oasys Lens ile Uyunur mu? Gözlük derdinden kurtulmak ve sürekli yüzünde bir çıkıntı ile yaşamak istemeyenlerin terci genel olarak lensten yana oluyor. Kullanım ömrü ve çapına göre tercih edilen markalardan biri de Acuvue marka lensler. Kullanıcı yorumları baz alındığında bu marka lensler ile uyumak sakıncalı değil. Fakat genel olarak lensleri kullanırken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar var. Bunların en önemlisi temizlik hassasiyeti. Günlük olarak solüsyona koymak, gözde kuruluğa sebep oluyorsa suni göz damlası kullanmak, gözleri dinlendirmek gibi birçok önlem uygulanabilir. Lense uyumanın etkileri kişiden kişiye değişir. Acuvue marka lens kullanıcıları genel olarak lensleri ile uyuyabilmektedir. Temizlik ölçütlerine dikkat edilmezse gözde kanlanma, ağrı, bulanıklık gibi yan etkiler de ortaya çıkabilir.

Fakat siz lensinizin gözünüzde oluşturacağı reaksiyonları kendiniz gözlemlemeli, kuruluk, alerji gibi şeylere sebep oluyorsa gerekli önlemleri almalısınız. Gerekiyorsa lens markanızı doktorunuza danışarak en uygun markada sabitlemeniz gerekebilir.

One thought on “Acuvue Oasys Lens ile Uyunur mu? Zararlı mı?

  • teşekkürler en azından içim rahat uyuyabilirim sürekli tak çıkar yapmak çok zor.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds