Sağlık

Aerıus 5 mg Uyku/ Uykusuzluk Yapar mı?

Aeriusngenellikle alerjik semptomların tedavisinde kullanılır. TAlerjik reaksiyonların semptomlarını hafifletmek yani; burun akıntısı, hapşırma, kaşıntı ve gözlerde sulanma gibi rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılan bir ilaçtır. Bununla birlikte kaşıntı ya da derideki bazı (kurdeşen gibi) cilt alerjilerinin tedavisinde de kullanılabilir. Aerius 5 mg alerjik belirtileri azaltmak için kullanılır ve bu şikayetlerin azaltılmasında önemlidir.

  • İlaç ne için kullanılır: hapşırık, burun akıntısı, gözlerde kızarıklık ve sulanma, damakta, burunda ve gözlerde kaşıntı.

İlacı kullanırken, ilacın içeriğine karşı herhangi bir alerjiniz varsa dikkat ediniz. Aerıus, içeriği itibariyle uyku yapmayan bir ilaçtır. Ancak kişiden kişiye ve bünyeye göre farklılık gösteren ilaç, bazılarında uykusuzluk yaparken, bazılarında da uyku yapabilmektedir. Yatarken içilmesi tavsiye edilir. Eğer istenmeyen yan etiler yaşarsanız ve daha geniş bir bilgi almak için en yakın sağlık personeline başvurmanız yararınıza olacaktır.

Kaynak: medikalakademi.com.tr, (Erişim Tarihi: 19 Şubat 2024)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.