Biyografi

Afşin Kum Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Kitapları?

Afşin Kum kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Afşin Kum’dan söz edeceğiz.

Afşin Kum Kimdir?

  • Yazar.

1972 yılında İzmir’de dünyaya gelen Afşin Kum, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Uzun yıllar boyunca yazılımcı ve yönetici olarak meslek hayatını sürdüren Afşin Kum, aynı zamanda Afili Filintalar isimli sitenin kurucusularındandır ve bu site üzerinden birçok ünlü yazarı bir araya toplamayı başarmıştır. Ot Dergisi’nde yazarlık yapmaya başlayan Afşin Kum, aynı zamanda Sıcak Kafa romanının da yazarıdır. Kum’un romanı Netflix’te yayınlanan aynı isimdeki diziye de uyarlanmıştır.

Sıcak Kafa ve Kübra isimli kitapların yazarı olan Afşin Kum’un Netflix’te yayınlanan aynı isimdeki dizisi ile popülaritesi de artmıştır. Afşin Kum hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kitapyurdu.com, Afşin Kum, erişim tarihi: 23 Şubat 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi