Agop Kotoğyan Öldü mü? Kolsuz Agop Adıyla Bilinen Cildiyeci Agop Kotoğyan Ne Zaman Öldü?

Kamuoyunda “kolsuz Agop” ve “cildiyeci Agop” olarak bilinen Agop Kotoğyan, hayatını kaybetti. Türkiye’nin önde gelen cildiyeci doktorlarından biri olan Kolsuz Agop adıyla bilinen Agop Kotoğyan, hayatını kaybetti.

Nasıl ve neden öldüğü henüz belirtilmeyen Agop Kotoğyan, Türkiye’de ve dünyada bilinen bir doktordu. Uluslararası dergilerde yayınlanan 300’den fazla makalesi bulunan Agop Kotoğyan, Türkiye’de en çok kazanan doktorlar arasında yer alıyordu.

Agop Kotoğyan Kimdir?

1939 yılında İstanbul’da doğan Agop Kotoğyan aslen Yozgat’tan göçen bir ailenin çocuğuydu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Agop Kotoğyan, 1957 yılında İstanbul Tıp Fakültesini kazandı. Tıp fakültesi öğrenimini 1963’te tamamlayan Agop Kotoğyan, işsiz kaldığı bir zamanda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri Hastalıkları ve Frengi Kliniğinde “volonter” olarak çalıştı. Bu tarihten sonra pek çok çalışma ve akademik başarıya imza atan Agop Kotoğyan’ın ünü ülke sınırlarını

Almanca ve İngilizce bilen Agop Kotoğyan evli ve iki çocuk sahibiydi. 21 Ekim 2004 tarihinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı başkanı iken emekli oldu ve bu tarihten sonra özel muayenehanesinde hasta bakıyordu

Agop Kotoğyan’ın ölümü, büyük bir üzüntüyle karşılandı. Kolsuz Agop olarak bilinen Agop Kotoğyan’ın Türkiye’de tedavi ettiği pek çok hasta vardı.

Kaynak: Ekşi Sözlük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: