Ahmet Arpat Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Ahmet Arpat kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Ahmet Arpat”tan söz edeceğiz.

Ahmet Apat Kimdir?

  • Sunucu

TV Habercisi – NTV
Günün İçinden (Hafta içi 4-7)
Siyasi İşler (Salı 9-11)
Yakın Plan (Perşembe 9-11)

1976 senesinde İzmir’de dünyaya gelen Ahmet Arpat, lise eğitimini Saint Benoit’da aldı. Henüz lise yıllarında okulun gazetesinin muhabirliğini yapan Ahmet Arpat, daha sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Aralarında Tuncay Özkan’ın da yer aldığı Kanal D Televizyonu’nda 1996 yılında staja başlayan Ahmet Arpat, daha sonra 2001 yılında İngiltere’de Kensington’da bulunan dil okulunda İngilizce eğitimi aldı.

İlginizi Çekebilir:  Elif Çakman Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Toplamda 4 yıl (Eylül 1997-Haziran 2002) Kanal D televizyonunda muhabir olarak göreva alan Ahmet Arpat, ardından Show TV ekranlarına geçmiş ve Haziran 2002’den Aralık 2007’ye kadar burada muhabir olarak görev yapmıştır. Buradaki görevi esnasında 13 Mart 2003 tarihinde savaş muhabiri olarak Bağdat’a gönderilmiştir. Ahmet Arpat, askerlik görevini 2004-2005 yılları arasında Hatay’da jandarma çavuş olarak yaptı. 2005 Mayıs ayında terhis oldu.

2008 yılında Kanal D televizyonuna geçen Ahmet Karpat, Ocak 2008 ile Mayıs 2011 tarihleri arasında 3 yıl 5 ay boyunca muhabirlik görevinde bulundu. Kanal D Ana Haber Bülteni’ni sunan Birand’ın yanında saha muhabiri olarak çalıştı.

İlginizi Çekebilir:  Orhan Kemal Kimdir? Hayatı Eserleri ve Edebi Kişiliği

Mayıs 2011 ile Ağustos 2011 tarihleri arasında TRT Türk ekranlarında sunucu ve editör olarak çalışan Ahmet Arpat, 2011 Eylül’ünde NTV’ye transfer oldu. Burada gece bültenlerini sunmaya başladı.

2011 Eylül’ünden Mart 2013’e kadar NTV ekranlarında gece bültenlerini sunan Ahmet Arpat daha sonra bu görevi Buket Aydın’a devretmiştir. Başarılı sunucu Ahmet Arpat İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Özge Arpat ile evli olan Ahmet Arpat’ın Deniz (2013, Şubat) isimli bir de oğlu vardır. Aynı zamanda bir motosiklet tutkunudur.

İlginizi Çekebilir:  MasterChef Mehmet Yalçınkaya’nın Kızı Sude Yalçınkaya Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Kaç Yaşında ve Nereli?

  • 44
  • İstanbul

Aslen nereli olduğu konusunda net bir bilgi yoktur. Sadece İstanbul’da doğduğu bilinmektedir. Kendisinin ayrıca boyu ve kilosu da bilinmemektedir.

Ahmet Arpat ile İlgili Aramalar

Google’da Ahmet Arpat ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı: ahmet arpat kimdir, ahmet arpat nereli, ahmet arpat kaç yaşında, ahmet arpat boyu, ahmet arpat aslen nereli, ahmet arpat ntv, ahmet arpat haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir