Akbank Aktivasyonunuz İptal Edilmiştir Ne Demek?

Akbank müşterilerinin hesaplarının güvenliği için aktivasyon kodu uygulamasını kullanmaktadır. Müşteri “aktivasyonunuz iptal edilmiştir” uyarısı alıyorsa banka tarafından hesabının güvende olmadığı düşünülüyor olabilir. Bu durum genelde birden fazla cihazdan Akbank Direkt’e giriş yapıldığında oluşmaktadır. Banka, cihazlara giriş yapan kişinin müşteri olduğundan emin olmak ister.

İlginizi Çekebilir:  Papara Kart Limiti Ne Kadar?

Müşteriler aktivasyon kodu almak için Akbank Direkt Şifreci uygulamasını kullanabilir. Uygulamayı kullanmak için 6 haneli bir şifre belirlenmelidir. Daha sonra müşteri telefon numarası ya da kart numarasını girmelidir. Son olarak bir aktivasyon koduna ihtiyaç duyulur. Müşteri aktivasyon kodu almak için mobil bankacılık ya da Direkt Şifreci kullanabilir.

İlginizi Çekebilir:  Borsada Bedelsiz Sermaye Artırımı Hisseyi Nasıl Etkiler?

Direkt internetten şifreci – mobil aktivasyon kodu menüsünden kolayca aktivasyon koduna ulaşabilir. Uygulamadan ise Aktivasyon kodu al butonuna basılması yeterli olacaktır. Müşteriye SMS olarak cep şifre gönderilir. Bu şifre gerekli yere yazıldığında sorun çözülmüş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi