Teknoloji

Akıllı Kart Bulunamadı Hatası Çözümü

UYAP sistemi içerisinde en fazla yaşanılan sorunlardan bir tanesi de Akıllı Kart Bulunamadı Hatasıdır. Hatanın yaşanılma sebeplerinde onlarca farklı nedenler olsa da bazı sorunlar kendisini en başta belirtiyor. Bu yazımızda Akıllı Kart Bulunamadı Hatası için yapmanız gereken çözüm adımlarını göstererek sizlere yardımcı olacağız. Sisteme giriş yapamayan kullanıcılar alt tarafta kalan maddeleri inceleyerek problemi çözebilirler.

1. Çözüm: Kart okuyucu tarafında gerçekleşen işlemlerin doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Özellikle yanlış yapılan tanıtım işlemlerinden dolayı bu sorun yaşanmaktadır. Emin olmadığınız işlem içinse kartınızı cihazdan çıkartarak e-imza kurulum aşamalarını en baştan yapınız. Bu sayede Akıllı Kart Bulunamadı Hatasını çözebilirsiniz.

2. Çözüm: E-imzanızın bulunduğu bilgisayara farklı bir USB takarak deneme yapın. USB giriş yerinde veya USB’de hata olup olmadığını anlamaya çalışınız. Elinizde bulunan farklı bir cihaz varsa o bilgisayarda da deneyerek sorunun kaynağını bulunuz.

3. Çözüm: En önemli çözüm adımlarından olan bu yöntemde Nitelikli Elektronik Sertifikayı kontrol ediniz. Çipin mini kart okuyucuya doğru konumlandığından emin olunuz.

4. Çözüm: Akıllı kartınız bozuk olabilir. Eğer bu ihtimalin olduğunu düşünüyorsanız servisle iletişime geçebilirsiniz.

Bu aktardığımız yöntemlerle birlikte Akıllı Kart Bulunamadı Hatasını kolaylıkla çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds