Teknoloji

Akıllı Kart Kişiselleştirilmemiş Hatası Çözümü

Akıllı Kart Kişiselleştirilememiş hatası pek çok kişinin başına gelerek dert olmaktadır. Windows 10 tarafında gerçekleşen bu sorunda kullanıcılar işlemlerini yapamamakta ve sertifikanın devam etmesini sağlayamamaktadırlar. Öncelikle sorunu alan kullanıcılar Windows Güvenliği adı altında ‘’Akıllı kart kullanım için tam olarak kişiselleştirilmemiştir.’’ Problemini görüyorlar. Bu yazımızda bahsedeceğimiz çözümle birlikte problemi kolaylıkla çözebilirsiniz.

Akıllı Kart Kişiselleştirilmemiş Hatası Çözümü:

  • Bilgisayarımızı açtıktan sonra karşımıza gelen yerden ‘’Bilgisayarım’’ dosyasına sağ tıklayıp ‘’Yönet’’ diyoruz. (Bilgisayarım klasörü bulunmuyorsa arama yerini kullanabilirsiniz.)
  • Ardından burada bulunan ‘’Hizmetler ve Uygulamalar’’ bölümüne tıklayınız.
  • 3 Adet sıralı klasörün içerisinden ‘’Hizmetler’’ adlı yere giriyoruz.
  • Hemen ardından sağ kısımda kalan liste içerisindeki ‘’Akıllı Kart’’ yazan yere tıklayınız. Buradaki ‘’Başlat’’ tuşlu seçeneğe basarak hizmetin çalışmasını başlatıyoruz.

Bu işlemlerin ardından Akıllı Kart Kişiselleştirilmemiş hatası ortadan kalkacaktır. Sonrasında ise cihazın sertifika işlemlerini başlatabilmek için ‘’Sertifika Yayma’’ kısmındaki başlat tuşunu kullanabilirsiniz. Bu adımlardan sonra elektronik imza işleminiz tamamlanacaktır. Özellikle adımları doğru bir şekilde takip ediyor olmanız büyük bir önem kapsıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi