Sağlık

Aknetrent Eklem Ağrısına Neden Olur mu?

Daha önceki yazılarımızda aknetrent ile alakalı çeşitli yan etkileri sizlerle paylaşmıştık. Aknetrent, ciddi akne vakalarının tedavisinde kullanılır. Aknetrent, ciltteki yağ bezlerinin aktivitesini azaltarak akne oluşumunu önler. Peki aknetrent eklem ağrılarına neden olur mu? Aknetrent vücuttaki ağrıları tetikler mi?

  • Evet. Eklem ağrılarına neden olabilir.

Aknetrent etkili tedavisi yönteminin yanı sıra birçok yan etkisi de bulunmaktadır. Ciltte kuruluk, burun kanaması, tırnaklarda kırılma gibi birçok yan etkisi bulunan aknetrent ciddi tetkiklerden sonra kullanılması gereken ve doktor kontrolünde alınması gereken bir ilaçtır. Bazı kullanıcılar ise eklem ağrısı, eklemlerde sertlik veya hareket kısıtlılığı gibi semptomlar yaşayabilirler. Bu yan etkiler genellikle tedavinin başlangıcında ortaya çıkar ve tedavinin devamı süresince devam edebilir. Bunun yanı sıra bu yan etkilerin şiddeti kişiden kişiye değişebilir.

Eklem ağrısı veya diğer ciddi yan etkiler yaşandığında, doktora başvurulmalı eğer ağrılarınız artarak devam ediyorsa en yakın hastaneye başvurmanız önemlidir. Sizin bünyenize göre ilacın etkisi de değişecektir. Bu yüzdeden ilacı kullanıp kullanmam hususunda doktorunuz size en iyi yöntemi belirler. Bazı kişilerde aşırı ağrılara sebep olurken bazı kişilerde de bu ağrılar yaşanmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.