Sağlık

Alçı Sonrası Kıllanma Neden Olur?

Alçı tedavisi, kişilerin yaşamış oldukları olumsuz durumdan sonra gerekli müdahalelere yapılarak kısa zamanda bölgenin tekrar işlevini kazanmasını sağlar. Alçı yapıldıktan sonra kişiler ne kadar işlerinden ve gündelik hayatından geri kalsa bile bu bir zorundalıktır. Özellikle bu noktada bir tedaviye başlayan kişiler bazı garip durumlar görebiliyor. Bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan “Alçı Sonrası Kıllanma Neden Olur?” olayı, fazlasıyla merak ediliyor. O yüzden bugünkü yazımızda bu konuyu detaylı şekilde açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Alçı kullanımından sonra beklenmedik şekilde kıllanmaların yaşanması oldukça normal bir durumdur. Durumun yaşanmasında özellikle alçının bulunduğu bölgede sıcak ve neme sebep olması, tüylerin hızla çıkmasına yol açar. Burada özellikle kol tarafında beklenmedik tüy çıkış hızı görülebilmektedir. Eğer ki bu durumu yaşıyorsanız gayet normal olduğundan söz edebiliriz. Alçı bölgesi, çıktıktan yaklaşık iki ay sonra tekrar eski haline döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi