Ali Koç’un Annesi Çiğdem Simavi Kimdir? Kaç Yaşında? Eşi?

Çiğdem Simavi kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı önemli kişilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Çiğdem Simavi’den söz edeceğiz.

Çiğdem Simavi Kimdir?

  • Tanınmış Kişi.

Tam adı Çiğdem Meserretçioğlu’dur. İzmir’in zengin ailelerinden armatör ve sanayici Avni Meserretçioğlu ve Suat Hanım’ın kızı olarak dünyaya gelen Çiğdem Simavi, 1957 yılında Rahmi Koç ile evlenmiş ve bu evliliğinden 1960’da Mustafa Koç, 1962’de Ömer Koç, 1967’de ise Ali Koç dünyaya gelmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanı Ali Koç’un annesi Çiğdem Simavi’dir. Tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte Çiğdem Simavi, eşi Rahmi Koç’tanb ayrılmış ve Rahmi Koç’un kuzeni olan Haldun Simavi’yle evlenmiştir. Çiğdem Simavi, Haldun Simavi ile evlendiğinde üç çocuğu olan Ali, Mustafa ve Ömer de hayattaydı.

İlginizi Çekebilir:  Cansu Gültekin Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Haldun Simavi, Rahmi Koç’un kuzeni ve ünlü gazeteci Sedat Simavi’nin ve Günaydın gazetesinin eski sahibidir. Öte yandan Çiğdem Simavi, oğlu Mustafa Koç’u 56 yaşındayken kaybetmiştir. 1970’li yıllarda Rahmi Koç’tan boşanıp Haldun Simavi ile evlenmesi uzun süre magazin gündeminde kalmıştı. Yaşı tam olarak bilinmemekle birlikte 1930-40 yılları arasında doğduğu ve 85 yaşlarında olduğu tahmin edilmektedir. Boy kilos gibi bilgileri bilinmemektedir.

İlginizi Çekebilir:  Cumhuriyet Kiper Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Kaynaklar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi