Süleyman Soylu Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Çocukları?

Süleyman Soylu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Süleyman Soylu’dan söz edeceğiz.

Süleyman Soylu Kimdir?

  • Bakan.
  • Siyasetçi.

21 Kasım 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Süleyman Soylu, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. Siyasete 1987 yılında başlayan Süleyman Soylu, Gençlik Kolları bünyesinde ilçe başkanlığı ve il başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur. Soylu, 1995 ile 1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı ile 1999-2002 arasında İstanbul İl Başkanlığı mevkilerinde görev almıştır. Öte yandan 2008-2009 yılları arasında Demokrat Parti Genel Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Siyasi yaşamına kısa bir ara veren Süleyman Soylu, 2010 referandumuna destek vermek amacıyla ”Demokrasi Buluşmaları” seminerleri düzenlemiş, vatandaşları evet oyu kullanmaya davet etmiştir.

Bu katkılarının ardından 2012 yılında AKP’ye terfi eden Süleyman Soylu, önce MKYK üyeliğine, sonrasında AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı göreviyle taltif edilmiştir. 25. ve 26. dönemde AKP Trabzon milletvekili; 27. dönemde AKP İstanbul milletvekili seçilmiştir. Öte yandan 64. ve 65. Hükûmette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 2016’dan beri de İçişleri Bakanı olarak görev almaktadır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Ailesi ve Çocukları

Hamdiye Soylu ile evlenen Süleyman Soylu’nun bu evliliğinden Engin Levent Soylu ve Eslem Soylu adında iki çocukları dünyaya gelmiştir. Babası Hasan Soylu, annesi Servet Soylu’dur. Dayısı Selami Reis’tir.

Boyu ve Kilosu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun boyu ve kilosu hakkında net bilgi yoktur. Ancak boyunun 1.75 – 1.80 arasında olduğu tahmin edilmektedir. Instagram hesabından da paylaşımlar yapan Süleyman Soylu, özellikle son dönemlerde Sedat Peker ile olan münasebetleri ve medyaya verdiği demeçleri ile ülke genelinde gündeme oturmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting