Sağlık

Alkol Mantar Hastalığına İyi Gelir mi?

Mantar hastalığı, nemli ve çok sıcak havalarda sıkça görülen ve vücut temizliğine önem gösterilmediği zamanlarda ortaya çıkan bir hastalıktır. Günlük yaşantı içerisinde sürekli olarak dar kıyafetler giymek, kişisel eşyaları ortak kullanmak ve duş sonrasında vücudunu nemli bırakan kişilerde de görülmektedir. İnsanlar bu enfeksiyon ile karşılaştıklarında oldukça paniğe kapılarak ne yapacaklarını bilemeyebiliyorlar. Özellikle bazı kişiler, doktordan ziyade alternatif arayışlara girebilmektedir. Bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan alkolün de mantar hastalığına iyi gelip gelmediği merak edilebiliyor. O yüzden bugünkü yazımızda “Alkol Mantara İyi Gelir mi?” sorusunu cevaplayarak detaylar vermeye çalışacağız. 

Mantar hastalığı, kızarık lekeler şeklinde kendisini gösteren ve hızla yayılan bir belirtidir. Kişiler bununla karşılaştıklarında genel olarak alkolün işe yarayacağını düşünebiliyorlar. Fakat bu konuda büyük bir yanılgı olduğunu söyleyebiliriz. Mantar hastalığı yaşıyorsanız kesinlikle alkol gibi şeyleri uygulamamanız gerekmektedir. Alkol cildi tahriş edebilir ve kurumaya yol açabilir. Bu nedenle alkol türevi şeylerden uzak kalmanız ve tıbbi desteklerden yararlanmanızı öneriyoruz. Yani sorumuza kısaca cevap verecek olursak: Alkol, mantar hastalığına iyi gelmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi