Yarım Yağlı Süt Kilo Aldırır mı?

Süt içmenin faydası saymakla bitmez. Bu uzun konuyu bir kenara bırakıp yarım yağlı süt içmek kilo aldırır mı, yatmadan önce yarım yağlı süt içilir mi? Ona bakalım. Dikkat ederseniz diyet listelerinde genellikle süt fazla olarak listeye eklenmez. Sütün faydaları doktorlar tarafından onaylanmış olsa da bazıları yetişkinler tarafından fazla tüketilmemesi yönünde yorumlarda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Yürümek Neden Faydalı?

Sütün içerisinde size asıl kilo aldıran etmen yağ oranı değil, sütün içerdiği şekerdir. Bu açıdan baktığımızda sütü yarım yağlı içmek size kilo aldırmaz. Teorik olarak baktığımızda bunun çok düşük seviyelerde bir etkisi olduğunu düşünsek de örneğin, profesyonel bir sporcusunuz ve bütün yeme içme faaliyetlerimize gram gram dikkat ediyorsunuz durumlarında hesaplanabilir.

İlginizi Çekebilir:  Concerta Hakkında Yorumlarım

Aslında fayda olarak baktığımızda light süt kilo aldırır mı? Dige soracak olursanız bu soru yarım yağlı süt için verdiğimiz cevapla aynı. Bazı doktorlar bu ürünlerin yağ oranının azaltılmasını sağlığınız açısından bilindiği gibi faydalı değil, tam aksine zararlı olduğunu savunmaktadır. Bunun sebebi, bir şeyi en doğal haliyle tüketmeniz gereğidir. Onun için genel kalori hesabınıza dikkat etmekle beraber, içtiğiniz 1-2 bardak süt yağlı da olsa size kilo aldırmaz.

İlginizi Çekebilir:  Diyette Hazır Ayran İçilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara