Ambulans Uçak Ücretli mi?

Ambulans uçak bir diğer ismi ile hava ambulansı çoğu durumda gerçekten teknolojinin bize hayat kurtarıcı nitelikte imkanlar sağladığını gösteriyor. Fakat böyle acil bir durumda bu hizmeti kullanmak için ne kadar bir bütçe ye ihtiyaç duyulduğu da merak konularından bir diğeri. Bu yazının sonuna kadar size ambulans uçak ücretli mi? Sorusuna detaylı bir Şekilde cevap vermekle beraber aynı zamanda yazının sonunda ücretsiz olarak bu hizmetten nasıl faydalanabileceğiniz hakkında da bir müjde verecegiz.

Ambulans uçak hastanın bir noktadan diğer bir noktaya acil bir şekilde tamamen sağlıklı bir şekilde sevk edilmesine yardımcı olan bir hava aracıdır. Öncelikle belirtmek isterim ki özel kurumlardan alacağınız bu hizmeti tamamen ücretli olarak alabileceğiniz gibi eğer özel sağlık sigortanız var ise kapsam listesine dikkatlice göz atmanız ve sigorta acentemizden bu konuda yardım talep etmeniz çok önemli. Çünkü bu hizmetten tamamen veya kısmen olarak özel sağlık sigortanız sayesinde ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kafeinsiz Kahve Çarpıntı Yapar mı?

Diyelim ki durum çok acil ve özel sağlık sigortanız da yok o zaman ne yapacaksınız ambulans uçak hizmeti ücreti Türkiye sınırları içerisinde 5000 Euro dan başlayıp 8000 Euro ya kadar çıkmaktadır. Bu hizmetin bedeli bir hayli yüksek olsa da söz konusu insan sağlığı olduğu için bunun için yeterli bütçeniz olmasa dahi sağlık için bankaların sunduğu acil kredileri kullanarak bu hizmetten tam manasıyla faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Winston Slender Blue (Mavi) Nikotin Karbonmonoksit ve Zifir Oranları Nedir?

Yaşadığımız ülke gerçekten sağlık konusu açısından yüksek seviyede hizmetler vermektedir. Sağlık bakanlığı dünyada tek olarak ücretsiz ambulans uçak yani hava ambulansı hizmeti sunmaktadır. Fakat bir önceki yazımızda belirttiğimiz gibi bu ambulans uçak temin sırasında sağlık Bakanlığı’na iletmeniz gereken belli formlar bulunmaktadır, bu formlar ardından sağlık kurulu raporunda da hastanızım kara nakline uygun olmayıp sadece ve sadece hayati durumunun kurtulabilmesi için hava ile nakil edilmesinin gerektiği belirtilmelidir. Bu durumda yaşlı bir akrabaınızın ayak kırılması gibi bir örnek verirsek ve bu durumda hayati bir ihtimal de söz konusu dahilinde değilse kesinlikle özellikle hava ambulansı seçeneğini sunmakta daha hızlı bir tercih olacaktır. Fakat tabii ki devletimizin sunduğu imkanlar hakkında sağlık Bakanlığı’na başvurup bu konuda detaylı bilgi almakta güzel bir fikir olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Grip Çarpıntı Yapar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara