Amerikan Park İptali Nasıl Yapılır?

Amerikan park modülü farlarla beraber sinyal lambalarının da yanmasını sağlayan elektronik bir modül ya da kodlama ile açılan bir özelliktir. Aracınızı yeni aldıysanız ve amerikan park iptali yaptırmak istiyorsanız öncelikle ne şekilde aktif hale geldiğini bulmanız gerekmektedir. Bunun için tüm seçenekleri adım adım aşağıda açıklayacağız. Maddeleri dikkatlice okuyun. Yine de sorunuz olursa yorum kısmına bırakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bmw 1k4 Ne Demek?

Kodlama ile Amerikan Park İptali

Bu şekilde bir aktivasyon için aracınıza dışardan herhangi bir parça bağlanmaz direkt olarak aracın beynine bağlanan bir cihaz ile özellik aktive olur. İptal etmek için aşağıdaki adımları takip edin;

  • Aracınıza bluetooth ya da soket girişi ile bağlanan kodlama cihazı vasıtasıyla ayarlara giriş yapın,
  • Yukarıdaki aşama için bir beyinciden destek alabilirsiniz,
  • Amerikan sinyal özelliğini devreden çıkarın.
İlginizi Çekebilir:  Japon Otomobillerinin İsimleri Nereden Geliyor?

Sabit Amerikan Park İptali (Ayarsız)

Bu aracınızın sinyal lambaları arasına bağlanan bir küçük soketle gerçekleşir. Az da olsa oto elektrikten anlıyor ve soketin yerine erişebilirseniz servise gitmenize gerek yok. Soketi aradan çıkarın ve bağlantıyı direkt olarak sağlayın.

Ayarlı Amerikan Park Modülü İptali

Bu ise en kolay seçenek olarak kullanılabilir. Adından da anlaşılabileceği gibi üzerindeki ayar düğmesi ile tamamen kapatılabilir. Örneğin;

  • Belli süre devreden çıkarmak istediğinizde,
  • Araç muayene TÜV Türk işlemleri öncesi.
İlginizi Çekebilir:  BMW Depo Kapağı Açılmıyor Nereden Açılır?

Bunun dışında aracı yeni almışsanız ve bu özelliği hiç kullanmak istemiyorsanız yine kapalı durmasında sakınca yoktur ya da devreyi aradan sökebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara