Teknoloji

Android APK nasıl indirilir?

Android telefon ve tablet kullanımı yapan kişiler tarafından en çok araştırılan konulardan bir tanesi APK indir kısmı nasıl olur, dosyalar nasıl bulunur ve bu dosyalar nasıl kurulur gibi alanlarda oluyor. 

Android Package Kit kelimelerinin baş harflerinin bir araya getirilmesinden oluşan APK; android işletim sistemleri içi hazırlanan uygulamalar ya da bu alanlarda yer alan oyun dosyalarının dağıtılması ve yüklenmesi için tercih edilen dosya formatlarıdır. Windows’ta kullanımı tercih edilen .exeuzantısı; Android versiyonu olarak bilinen APK, Google playtabanında yer alan oyunlar ve uygulamaların genelinde tercih ediliyor. Peki APK indir işlemleri nasıl yapılır?

Android Dosyaları Nasıl İndirilecek?

APK yükle adımlarını yapmanın en kolay yolu, ilk olarak internet üzerinden uygun dosyaların aranarak bulunmasıdır. Tabi ki bu kapsamda içinde virüs ya da zararlı yazılımların yer aldığı dosyalarla karşılaşmak da mümkün. Bunların önüne geçebilmek için ilk olarak güvenilir siteleri ziyaret etmek için farklı APK formatı bulunduran noktaları tercih etmek gerekir. 

Telefon oyunları indir ya da APK dosyası yüklemek için Google Play mağazalarını tercih etmek gerekir. Google playüzerinde android sistemlerine ait akla gelen tüm işlemler yer alıyor. Güvenliğinden emin olunan APK dosyası ilk olarak cihazlara indirilmelidir. Bunun ardından;

1. Android cihazlarda yer alan ayarlar bölümüne girilir. 

2. Ayarlar menüsünün ardından güvenlik başlığına tıklanır.

 3. Listenin biraz altlarına indikten sonra bilinmeyen kaynaklar başlığına gidilir. Burada değiştirilmesi gereken ayar bilinmeyen kaynaklar olacak. 

4. Bilinmeyen kaynaklarda kapalı yazan tuşun sağa doğru kaydırılması gerekir. Bunun hemen ardından APK dosyası kurulumu yapılacak seçenekleri aktifleştirilecek. 

5. Bu işlemlerin ardından android cihazlara indirilecek APK kurulum dosyalarını rahat bir şekilde yükleme fırsatı sunulacak.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli adım APK indir kısımlarında güvenilir bir adres seçmek olacak. Şu an virüslü ve zararlı kaynakların yer aldığı birçok farklı APK dosyasının yer aldığı mecralar bulunuyor. Uygun bir mecra bulunduktan sonra tüm işlemler birkaç adım ile kısa sürede yerine getirilebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds