Biyografi

Anıl Piyancı Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Anıl Piyancı kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Anıl Piyancı”dan söz edeceğiz.

Anıl Piyancı Kimdir?

  • Rap müzisyeni

1990 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelen Rap müzisyeni Anıl Piyancı, henüz küçük yaşlarda Rap müziğe ilgi duymaya başlamış ve amatör olarak pek çok projede yer almıştır. 2007 yılında kurduğu Yeşil Oda isimli stüdyosu ile ilk yarı-profesyonel ve profesyonel kayıtlar yapmaya başlayan Anıl Piyancı, halen bu stüdyoda çalışmalarına devam etmektedir. Piyancı Rap müzisyenliğinin yanı sıra prodüktör olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

Henüz küçük yaşta Rap müziğe ilgi duymaya başlayan Anıl Piyancı, bu konuda yetenekli olduğunu düşünerek şarkı sözleri yazmaya başlamış ve 13-14 yaşlarında iken Rap müzik ve Hip-Hop müziğe büyük bir özveri ile devam etmiştir. 14 yaşında iken ilk kaydını alan Anıl Piyancı, aynı zamanda Hip-Hop müziğinin başka bir boyutu olan Grafiti sanatı ile de yakından ilgilenmiştir.

Çocukluk döneminden sonra Rap müzikle daha da yakından ilgilenmeye başlayan Anıl Piyancı, yer altı müzik dünyasında yıldızı parlamaya başlayan ve kısa sürede hayran kitlesini artıran yeteneklerden biri olmuştur. Büyük ve küçük pek çok etkinlik ve organizasyonda yer alan Anıl Piyancı, bu sayede Rap müzik dünyasında adından sıkça söz ettirmiştir. 2006 yılından beri birçok önemli isimle çalışan Anıl Piyancı, albüm çalışmalarına ve yayınladığı albümleri dijital ortamlardan paylaşmaya devam etmektedir.

Kariyeri

16 yaşında ”Yeşil Oda” adında Hip-Hop stüdyosu kuran Anıl Piyancı, 2012 senesinde beraberindeki Grogi ile birlikte Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programına katılmış ve bu yarışmada ikinci turda elenmiştir. Daha sonra albüm çalışmalarına başlayan Anıl Piyancı, kendisi ve 8 kişilik grubu ile beraber pek çok yeni çalışmaya imza atmıştır. Piyancı’nın profesyonel anlamda ilk albümü ise Zaman Yok‘tur. Albüm, 2013 yılında piyasaya sürülmüştür.

21 Mayıs 2014 tarihinde YouTube üzerinden yayınladığı Anıl Piyancı – Bi Duman Hip-Hop adlı şarkısı hatırı sayılır bir başarı elde etti ve Rap müzik sevenlerin dikkaetini çekmeyi başardı. Bu şarkı ile adeta entegre olan üne kavuşan Anıl Piyancı, daha sonra 4 Kasım 2014 tarihinde yayınladığı Anıl Piyancı & Emrah Karakuyu feat. Şehinşah – Git video isimli klibi ile büyük bir ivme yakaladı.

Sonrasında DJ Artz, Allame, Defkhan ve Hayki ile birlikte Kara Para, Dj Artz, Ezel ve Patron ile “I am the King”, DJ Artz, Ezel ve Grogi ile “Bugün Biraz İçtim” şarkılarında yer aldı. “Adam Olmaz”, “Kostüm”, “Göründü Yol”, “Boşver”, “Palavra” ve “Olmazsa Olmaz”dan sonra “Nasıl Yani” filminin şarkısını söylemiştir. Şu anda YouTube’da yaklaşık 289 bin abonesi bulunmakta.

Anıl Piyancı ile İlgili Aramalar

Google’da Anıl Piyancı ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; anıl piyancı şarkılar anıl piyancı profesör anıl piyancı kimdir anıl piyancı tavşan anıl piyancı kafa 10 anıl piyancı son bir gece daha anıl piyancı palavra anıl piyancı bugün biraz içtim, anıl piyancı sansar salvo, anıl piyancı eylül piyancı, anıl piyancı reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds