Yatmadan Önce Redbull İçeceği İçilir Mi?

Hepimiz kendimizi genelde yorgun hissettiğimiz zamanlarda redbull içeceği arıyoruz. Ancak tükettiğimiz redbull içeceği vücudumuzda ne şekil bir etki yaratıyor? İşte redbull içeceği tükettikten sonra işte karşınızda insan vücudunda yaşanan durumlar…

10 dakika sonra

Kafein insanın kan dolaşımına girerek tansiyonu ve kalbinizin atışlarını arttırmaktadır. Bu durum bazı insanlarda kötü sonuçlar doğurabilir. Bilmelisiniz ki kalp atışlarının düzensiz ya da fazla atması sonucu kişide farklı sorunlara sebep olabilir. Hatta bu sorunlar sonucunda hastaneye bile kaldırılabilirsiniz. O yüzden çok fazla redbull tüketmemelisiniz.

15 dakika sonra

İlginizi Çekebilir:  Modern Çağın Popüler Hastalığı: Stres

Konsantrasyon artmaya başlar. Bu konsantrasyon sonucu dalmalar ve uyuklama gibi sorunlar meydana gelebilir. Çok fazla redbull tüketilmesi durumunda bu dalgınlık veya konsantrasyon artıracaktır.

30 dakika sonra

Kafein emilimi artık durmaya başlar, uyku hali ufak ufak dağılır ve göz bebekleri büyümeye başlar. Redbull aldıktan sonra artık daha canlı olacaksınızdır. Ancak bu durum uyku düzeninizi bozabilir. Çünkü uyumanız gereken zamandan daha geç uyuyacağınız için, redbull sizin uyku düzeniniz bozabilir.

1 saat sonra

Redbull’ un enerji yaratıcı etkisi azalır. Yeniden kendinizi yorgun hissetmeye başlarsınız. Redbull vücuttaki gerekli emilimi sağlamıştır. Artık yavaş yavaş sakinleşmeye başlarsınız. Az önce üstünüzde bulunan canlılık ve dirilik yerini yorgunluğa bırakmaya başlar.

İlginizi Çekebilir:  Epikriz Raporu Nedir?

6 saat sonra

Kafein seviyesi %60’a kadar azalma gösterir. Artık içmiş olduğunuz redbull neredeyse vücuttan çıkmaya başlamıştır.

12 saat sonra

Kafein artık tamamıyla yok olmuştur. Bunun ne kadar hızlı gerçekleşeceği tabi ki de fiziksel yaşama ve insanın yaşına da bağlıdır. Bu konuda yaş faktörü oldukça önemlidir. 18 yaşında birisi ile 40 yaşında birisinin redbull içtikten sonra ki durumları farklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Koşmak mı Yürümek mi Daha Yararlı?

24 saat sonra

Düzenli redbull içeceği baş ağrısının oluşmasına, hassasiyete ve sindirim sorunlarına sebep olmaktadır. Bir süre sonra artık enerjiyi hissetmemeye başlayacaksınızdır.

Yatmadan önce içilen enerji her zaman gündüz içilene göre daha farklı gösterilir. Çünkü yatmadan önce içeceğiniz redbull sizin uykunuzu kaçırmış olacaktır. Ayrıca sağlayacağı enerji ile sizi yatağınızda tutmayabilir. Hareket etmediğiniz için ise kalp atışlarınız daha hızlı olacaktır ve enerji atılımı geç sağlanacaktır. Mümkün oldukça gece ve yatmadan önce redbull içmemeye özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara