Otomobil

Antifiriz Conta Yakar mı?

Bu tabire arkadaş sohbetlerinde veya sanayi içerisinde ustaların konuşması esnasında denk gelmiş olabilirsiniz. Ya da doğrudan antifiriz eksikliği ya da yokluğu sebebiyle contanızın yandığını düşünüyor olabilirsiniz. Bunu motorun üst kapağını açmadan conta kaçak test sıvısı ile rahatlıkla anlamanız mümkün. Ancak bu makalemizde antifiriz ile hararet-conta ilişkisine yakından bakacağız.

Radyatör sıvısı motorun sağlıklı bir şekilde soğutulmasına yarar. İçerisinde bulunan su ya da kış aylarında bulunan antifiriz deveran ederek motoru soğutur. Bunun eksik olması halinde motorunuz hararet yapar ve conta yanabilir. Ancak doğrudan antifiriz conta yakar yargısında düşünmek yanlış olacaktır. Kullandığınız antifiriz türü ve markası farketmez. Aracın conta yakabilmesi için doğrudan ya da dolaylı olarak bir ya da birkaç kez hararet yapmış olması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds