Çakar Lamba ve Kullanmanın Cezası

Sanırım dünyanın hiç bir yerinde bu durumu bu raddede süistimal eden insanlar yoktur. Çakar lamba konusundan bahsediyorum. Taktırması kolay çünkü sanayide bunun satışının yapılması yasak değil. Peki çakar lamba kullanmanın cezası?
Özellikle Passat gibi modellere özellikle takılmakta. Sebebi ise bu model araçların makam aracı olarak kullanılıyor olması.

En güzeli ise böyle bir şey gördüğünüz zaman vakit kaybetmeden 155 polis imdat hattını arayarak ihbarda bulunmanız. Bilhassa son yılda valilik tarafından verilen talimatlar sonrasında hiç affedilmiyor. Çakar lamba kullanmanın cezası ise 192 TL para cezası ve bir süre aracın trafikten men edilmesi.
Bu olay duyarlı sürücülerin ihbarı ve kontrollerin artması ile çok azalacaktır. Emniyet şeridini sadece bakan araçları, göreve giden polis araçları, itfaiye ve ambulanslar kullanabilir. Milletvekillerinin dahi çakar lamba kullanması yasak.

İlginizi Çekebilir:  Rot Başı Arıza Belirtileri Nelerdir?

Trafikte çakar lamba kullanan araçların çoğunun insanları bilinçsizce sıkıştırması görevli olmadıklarının bir ispatı gibi.
Dünyada diğer ülkelerde ise bunun cezası çok daha ağır. Trafikte saygılı insanların olması medeniyet göstergesidir. Yayalara saygılı olmayan, trafik kurallarını ihlal eden insanlar olduğu sürece daha çok kaza haberi duyacağız gibi. Çok acı fakat gerçek. İşin kötü tarafı çözümü bu kadar kilay olan ve önlenebilen bir durumun göre göre yaşanması. Unutmayın kazaların büyük çoğunluğu trafik kurallarına uymamaktan kaynaklanır. Evet sevgili okurum, kaza geliyorum der. Trafik kurallarına uyun ve hayata bağlanın.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat