Otomobil

Araç Tuş Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Birçok insanın evi kadar değeri olan otomobiller gerek günlük kullanımda gerekse uzun kullanımda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Bu kadar sık kullanımda değerli olan aracımızın bazı tuşlarında yıpranma olmaktadır. Bu yıpranmayı gidermek için her şehirde bulabileceğimiz tuş yenileme işini yapan firmalar vardır. Bu sayede otomobiliniz yeni gibi olmaktadır. Kayseri tuş yenileme hizmeti veren firmalar sayesinde silinmiş tuşlar ilk günkü hallerine geri döndürülebilir.

Tuş Yenileme Nedir?

Otomobillerimizin sürekli kullanılması sonucunda zaman içinde oluşan deformasyonları giderilmesi işlemine kısaca tuş yenileme işlemi denir. Bu her arabanın başına kullanım sonucu gelmektedir. Mini onarım sınıfına giren bu onarım sanılanı aksine hızlı ve kolay bir işlemdir. Bu sayede arabanız kısa sürede ilk günkü gibi tuşların yenilenmesi ile eski görüntüsüne kavuşur. Kayseri tuş kaplamaişlemi bir gün içerisinde tamamlanır.

Hangi Otomobil Tuşları Yenilenebilir?

Ön panelde yer alan tuşlar (kilometre hız, devir göstergesi, el freni, far ışıkları yakıt göstergesi, hararet göstergesi, saat, kilometre, motor arıza, yağ göstergesi gibi tuşlarda)

Silecek kolu üzerinde yer alan tuşlar

Sinyal kolu üzerinde yer alan tuşlar

Direksiyon üzerinde yer alan tuşlar

Klima bölümünde yer alan tuşlar

Teyp üzerinde ki tuşlar

Cam tuşları

Kapı tuşları

Bagaj tuşları

Benzin kapağı tuşu

Gibi tuşlarda Kayseri tuş yenileme de yenilenen tuşlar arasında yer almaktadır.

Tuş Yenileme İşleminin Aşamaları

Otomobil sahipleri deformasyon olan parçanın tamamen yenilenmesi ilkemi maliyetli olduğu için bu işlemi tercih etmektedir. Yapılacak olan işlem için ne kadar hasar olduğuna dair önce bir detaylı inceleme yapılmaktadır. Sonra parçanın üzerindeki boya Kayseri’de ki ustalar tarafından dikkatlice çıkarılmaktadır. Ayrıca Kayserili ustalar boyası özenle çıkarılan parçanın temizliği yaparlar. Sonra üzerine parçaya hasar vermeyecek şekilde zımpara yaparlar, yani tuş yenileme yapılacak parça üzerine bu işlemin yapılmasının temel amacı boyanacak parçanın boyaya hazır hale gelmesidir. Kesinlikle kimyasal içermeyen bir maddeyle yani saf alkolle bu işlemi yaparlar. Sonra şuan yaygı olarak Kayserili ustalar tarafından kullanılan lazer sistemiyle çıkarılan parçanın modeline uygun olarak aynı şekli işlerler. Şuan pek yaygın olmasa da Kayserili ustalar arasında kullanılan orijinal işleme olarak bilinen şekilde de yapılabilir. Bu işlem ise; ürünün boyası öncelikle temizlenir ve alkolle silinmesi gerekir. Ondan sonra seriyati adı verilen kalıbın içine sokularak oradan orijinal baskı yapılır. Bu eskiden kalma ve lazer olmadan kullanılan ilk sistemdir. Bu iki sitemden biri kullanan Kayserili ustalar kendilerine gelen müşterilere en iyi hizmeti vermeyi amaçlarlar. Kayseri silik tuş tamiri için işinde uzman işletmeler ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.