Biyografi

Tutku Damla Aygan Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Tutku Damla Aygan kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Tutku Damla Aygan’dan söz edeceğiz.

Tutku Damla Aygan Kimdir?

  • Oyuncu.

1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Tutku Damla Aygan, dizi-film oyuncusu, fotomodel ve mankendir. Lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Tutku Damla Aygan, 2019 yılında bir güzellik yarışmasında derece almış; sonrasında 32. Best Model Türkiye’de ikincilik elde etmiştir. Tutku Damla Aygan, aynı zamanda 2022 yılından beri çeşitli dizi ve projelerde rol alamaya devam etmektedir.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Toprak ile Fidan (Esin Polat, TV Dizisi 2022)
  • Türkler Çıldırmış Olmalı 2: Mavi Vatan (Sinema Filmi 2022)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Tutku Damla Aygan, ayrıca 2022 yılında ekranlara gelen Toprak ile Fidan adlı dizide Esin Polat karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Tutku Damla Aygan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Tutku Damla Aygan, erişim tarihi: 22 Kasım 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.