Gündelik Hayat

Arçelik Kahve Makinesi Kahveyi Az Yapıyor Su Ayarı Nasıl Yapılır?

Eskiden alıştığımız cezve ile yapılan ve ocakta pişen kahvelerin yerini artık tam otomatik kahve makineleri aldı. Bunlara ilk başta soğuk bakıp eski usül devam etsek de bir süre sonra teknolojinin gidişatına çoğumuz ayak uydurdu ve kahve makinesi kullanmaya başladık. Arçelik markası bu konuda en yaygın markalardan biri. Bu yazımızda makineyi yeni alanları ya da ayarı nasıl emin olmayanlar için Arçelik kahve makinesi kahveyi az yapıyor ise su ayarı nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla bahsedeceğiz. Ayrıca kahve makinesi soğuk kahve veriyor gibi birkaç probleminizden ve olası çözümünden bahsedeceğiz.

Arçelik Kahve Makinesi Su Ayar Nasıl Yapılır?

Çiftli makinelerde sağ ve sol gözden tek fincan ya da çift fincan için kahve yapabilirsiniz. Kahve fincanınız büyük ise 2  kahve butonuna tıklamanıza gerek yok aşağıdaki adımları takip ederek ayarı istediğiniz gibi ölçek ayarı yapabilirsiniz.

  • Makinenin sağındaki, resimde gördüğünüz kısmı kahve ölçeğinin arkası ya da bir anahtar vasıtası ile 1-2-3 kademelerinden birine getiriniz,
  • Su verdiği miktarı test ediniz,
  • Az veya fazla geliyor ise kademesini tekrar ayarlayınız.

Kahve Makinesi Neden Soğuk Kahve Yapar?

Bu problemin kaynağı muhtemelen kahveyi ısıtmak için kullanılan rezistans sisteminde bir arızaya işaret eder. Sağ ve sol gözü ayrı ayrı deneyiniz. Problem tamir olana kadar ya da garanti işlemi yapılana kadar aktif olan gözü kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.