Arpa Diyeti Nasıl Yapılır?

Önceki yazımızda ‘Yulaf Ezmesi ile Zayıflama’ başlığını atmış ve yulafın zayıflamada ne kadar etkili olduğundan bahsetmiştik. Ona benzer onlara bu yazıda arpa diyeti konusuna giriş yapacağız fakat bu sefer biraz farklı bir bakış açısı getireceğiz.

Türkiye’de özellikle kadınlar günlük tüketmeleri gereken miktarların çok daha altında lif tüketiyor. Neredeyse tüketilmesi gereken yulaf, arpa miktarının yarısı demektir. İşte arpa diyeti tam da burada çok işe yarayabilir. Çünkü arpa içeriğinde yüksek lif içerdiğinden dolayı lif ihtiyacınızı karşılayacak ve sindirim sisteminizi düzenlemek konusunda size yardımcı olacaktır. Bu kadar miktarda karbonhidrat ve lift içermesine rağmen kilo verme konusunda çok işe yarıyor. Bu şaşırtıcı bir gerçek. Zaten biz artık biliyoruz ki diyet listelerinde kalori hesaplamalarını bıraktık. Ekmeği kes! Bu lafı da duyardık. Artık dengenin ne kadar önemli bir faktör olduğundan eminiz.

İlginizi Çekebilir:  Bağırsak Ağrıları Neden Kaynaklanabilir?

Arpa diyeti nasıl yapılır ona geçelim. Efendim sabah, öğle, akşam arpa lapası yapıp suyunu içiyoruz. Başka hiçbir gıda veya sudan başka hiçbir içecek yok. Evet, biraz zor görünüyor ama kısa vadede çok etkili sonuçlar ortaya koyduğu son zamanda gündem konuları arasında en üstlerde yerini alıyor. Bu diyeti bira ile yapıp sadece günde 2 şişe bira içenler de var fakat aynı şey değil, bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çünkü fermente olmuş bir madde olduğu için ve özellikle aç karna içildiği için sindirim sisteminizde ciddi sıkıntılar doğurabilir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat