Mimari

Asansörsüz Ev Alınır mı?

Artık yeni binaların hepsinde bulunan asansör, eski yapılarda sonradan yapılması da zor olduğu için bulunmayabiliyor. Peki asansörsüz ev almak mantıklı mı? Genellikle bu soru kafanıza manzarası harika ya da konumu, fiyatı çok uygun bir ev bulduğunuzda gelecektir. Asansörsüz evin problemleri yorucu olması, ancak bu noktada evin kaçıncı katta olduğu ve merdivenlerin mimari yapısı devreye giriyor. Merdivenler çok dar ve dik bir şekilde yapılmış ise alt katlarda bulunan bir daire için bile daireye çıkmak zulüm olabilir. Böyle bir evi bırakın satın almak, birkaç aylığına kiralamak dahi istemeyebilirsiniz. Şimdi ise diğer birkaç dezavantajından bahsedelim.

Asansörlü Evin Zararları Nelerdir?

Asansör eksik bir binada merdivenden çıkmak zorunda olacağınızdan dolayı daha çok hareket ederek sağlıkşı bir hayata kavuşmak gibi detay bir avantaj düşüncesi hariç alım-satım esnasında hiçbir avantaj bulunmamaktadır.


Ayrıca;

  • Market alışverişlerinizi evinize çıkarmak,
  • Yaşlı misafirlerinizi ağırlamak,
  • Eve asansöre sığabilecek kadar ufak koliler taşımak,
  • Arabaya indiğiniz anda ufak bir parçayı bile evde unuttuğuzun akla gelmesi

Sizin için kabus olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds