Biyografi

Ata Artman Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

1999 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen yetenekli oyuncu Ata Artman, 12 yaşından itibaren oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Ayrıca Londra’da oyunculuk eğitimi almış ve daha sonra Türkiye’ye döndükten sonra reklam filmleri ile oyunculuk kariyerine devam etmiştir. Kariyerinde önemli dönüm noktalarından biri, “Ağlama Anne” dizisidir. Akabinde 2019 yılında “Hekimoğlu” dizisinde izleyici karşısına çıkmış ve oyunculuk yeteneğini sergilemiştir. Bunun yanı sıra “Bilmemek” adlı bir sinema filminde de rol almıştır.

2023 yılında ise “İyi Adamın 10 Günü” isimli filmde Tevfik karakteriyle izleyici karşısına çıkmıştır. Bu filmde Nejat İşler, İlayda Alişan, İlayda Akdoğan, Esra Ronanbar, Şenay Gürler, Rıza Kocaoğlu, Gözde Kaya, Erdal Yıldız, Nur Fettahoğlu, Barış Falay, Kaan Turgut, Kadir Çermik, Yurdaer Okur, Emre Erçil, İpek Türktan, Ayça Işıldar Ak, Lalizer Kemaloğlu, Can Girgin, Emrecan Karakurum gibi birbirinden yetenekli isimlerle birlikte rol almıştır. 2023 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan “Bir Derdim Var” dizisinin oyuncu kadrosunda da yer almaktadır. Dizi, Birce Akalay, Mert Fırat, Başak Gümülcenelioğlu, Engin Hepileri, Ata Artman gibi başarılı oyuncuları bir araya getirecek.

Ata Artman’ın oynadığı projeler şunlardır:

  • 2023: Bir Derdim Var (Kuzey) (TV Dizisi)
  • 2023: İyi Adamın 10 Günü (Tevfik) (Sinema Filmi)
  • 2019: Hekimoğlu (Mehmed) (TV Dizisi)
  • 2019: Bilmemek (Su Topu Takım Üyesi) (Sinema Filmi)
  • 2018: Ağlama Anne (TV Dizisi)

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Ata Artman, oyunculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Başarılı oyuncu Ata Artman, oyunculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Başarılı oyuncu Ata Artman hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Ata Artman, erişim tarihi: 3 Ekim 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds