Otomobil

Audi Güvenlik Kilidi Uyarısı Çözümü

Son yıllarda özellikle lüks araçlarda hırsızlık olayları bir hayli artış gösterdi. Hal böyle olunca aracınızın safelock gibi bir hırsızlık güvenlik kilidi sistemine sahip olması çok harika bir yöntem gibi duruyor. Ancak bu sistemin arızalanması ya da ekranda kapatmayı bilmiyorsanız sistem uyarısı çıktığı durumda neler yapabileceğinizden kısaca bahsedeceğiz. Bu anlatacağımız şeyler safelock bulunan tüm Audi araçlar için geçerlidir.

Sistemin ayrıca reklamını yapmqya gerek yok. Bizim işimiz arıza ve uyarıyı çözmekle ilgili olacak. Sistem basitçe dışardan içeri bir hırsızlık zorlamasını sensörlerle algıladığında kapıların içeriden de açılmasını engelleyecektir. Kadranda SAFE! Be aware of door safelock. Uyarısını ya da Türkçe olarak Safelock aktif. Kullanım kılavuzuna bakın uyarısını görürsünüz. Bu özelliği kapatmak için kumanda üzerindeki kilit tuşuna ard arda iki kez basınız.

Sistemde devre dışı bırakma ya da gereksiz çalışma gibi durumlarda iki şüphelimiz var.

  • Beyin arızası,
  • Audi safelock sensörleri arızalı

Öncelikle aracınızı beyne bağlatarak detaylı arıza kodunu okutunuz. Çoğu zaman reset atmak probleme çözüm olacaktır. Bunun dışında bir işlem yaptırmak için yalnızca orjinal Audi servislerine başvurun. Teknik bir detay olduğundan sanayideki kilitçiler çözemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi