Otomobil

Volvo Check Uyarısı Ne Demek?

Volvo araçlarla ilgili arızalardan detaylı bir şekilde önceki makalelerimizde bahsetmiştik bu makalemizde ise check yazısının ne anlama geldiğinden detaylı olarak bahsedeceğiz. Volvo check ikazı demek motor kontrol ünitesi arızasını ifade etse de sürücüler bu noktada motorlarının direkt arızalandığını düşünse de bu birçok faktöre bağlıdır.

Check lambasının yanma sebeplerinin başınca tıkalı bir EGR valfi gelir. Aracınızın egzoz sisteminde birşeyler ters gidiyorsa bu durumda sarı check ışığı yanar ve ilgili bölgeye temizlik yaptığınızda lamba kendiliğinden sönecektir.

Bunun dışında MAF sensörü yani motora oksijen alışını ölçen sensörler arızalı ya da hava filtresi tıkanmış olabilir. Bunların hangisinin arızalı olduğunu anlamak için tek tek girişim ile deneme yanılma yöntemine gitmeye gerek yoktur. Aracınızın beynini cihaza bağlattığınız anda hemen ekranda detaylı hata kodu görünür ve hangi parçanın arızalı olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Arızayı XC60, S60, S90 ve diğer tüm Volvo modellerinde tek tek aramak yerine sanayide bir arıza tespit merkezine uğramanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi