Teknoloji

AutoCad Dosya Bulunamadı Hatası Çözümü

Autocad, günlük ve iş hayatında sıkça kullandığımız programlardan bir tanesidir. Kullanıcıların teknik çizimler gerçekleştirdiği uygulama içerisinde bazı sorunlar doğal olarak yaşanabilmektedir. Özellikle sıkça karşılaşılan hatalardan bir tanesi olan Autocad Dosya Bulunamadı Hatası, bazı nedenlerden dolayı olmaktadır.

Sorunun olmasının başında gelen en büyük nedenler ekran – veri problemi, dosya açılmaması, komut çalışması ve gecikmesi, dosya boyutunun normal olmayan bir şekilde büyümesi ve dosya ile çalışırken hata iletisi alınmasıdır. Çözüm olarak ürettiğimiz yöntemleri deneyerek problemden kurtulabilirsiniz.

Autocad Dosya Bulunamadı Hatası Çözümü:

Autocad Dosyasına giriş yaptıktan sonra iki farklı türde dosya yer alabilir. Bunlardan .dwl ve .dwl2 dosyaları gizli şekilde tek bir alanda bulunabilir ve uzantıları normal olarak farklıdır. Bu dosyaların gizli görünümlerini açarak ilerlememiz gerekiyor. Bunun için öncelikle Denetim Masasına giriş yapmamız ve Klasör seçeneklerine gidiniz. Burada yer alan ‘’Gizli Dosyaları Aç’’ butonunu aktif ederek, .dwl ve .dwl2 dosyalarını silebilirsiniz. İşlem sonrasında Autocad Dosya Bulunamadı Hatası çözülecek, çizimlerinizi yapmaya geri dönebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.