Axor MR Yüksek Elektrik Tüketimi

Mercedes-Benz, 1926 senesinde, Almanya’nın Stuttgart kentinde kurulmuş olup Benz & Cie ile Daimler Motoren Geselleschaft şirketlerinin birleşmesiyle meydana gelmiştir. Önemli bir varlık gösteren bu otomotiv markası, Karl Benz ve Gottilieb Daimler’in girişimleriyle ortaya çıkıp tüm dünyadaki araba sevenlerin beğenisini kazanmıştır. Markanın arızalara karşın hassasiyeti de bilinmektedir. Bu nedenle geniş ve önemli bir gösterge paneli bulunmaktadır.

Olası bir sorunda kolaylıkla muhatap bulunan bu araçların önemli arızaları arasında motor beyin yani MR hataları ile kabin beyin yani FR gelmektedir. Sonrasında CPC, GM, PSM, BS gibi arızılar da zaman zaman yaşanabilmektedir. Yaşanan problemlerin en doğru şekilde çözümlenebilmesi için arızanın esas nedenin ne olduğu, nasıl belirtiler gösterdiği konusunda net bilgilendirme yapılması gerekir.

Yaşanan Axor MR problemleri söz konusu olduğu zaman uzman hizmet ve teknik destek alabilmek için başvurulacak pek çok yer bulunmaktadır. Garantili hizmet sunan firmaların bu konuda tercih edilmesi daha güvenli olmaktadır. MR arızaları genellikle motor beyindeki bir sorun nedeniyle ortaya çıkar. Motor kumandasının aşırı yüksek devir sayısı algılaması sık görülen hatalardan bir tanesidir.

Elektronik kontrol ünitesi yeni araçlarda bulunuyor olup elektronik sistemleri kontrol etmesiyle öne çıkar. Bu ünite motorun çalışma koşullarını kontrol ederek değişkenlerin ayarlanması sağlıyor ve parametreleri hesaplıyor. Sensörlerden aktarılan bilgiler burada toplanıyor. Böylece normalde yaşanmayan bir gelişme meydana geldiğinde arıza uyarısı alınıyor. Günümüzde kullanılan araçların bu sistem olmadan çalışmaları mümkün değildir.

Sistem, araçlardaki arıza tespitinde önemli bir yer tutar. Mercedes Axor gibi araçlar için de beyin programlama ürünleri geliştirilmiş ürünler bulunmaktadır. Ürünler geniş kapsamlı olup önlemsel işlevleri vardır. motor arıza kodları okuma, bunları silme, anahtar kodlama, hız sınırı değiştirme ve beyin programlama gibi birçok işlem gerçekleştirir.

Yüksek elektrik tüketimi gibi arızaların pek çoğu motor beyne su gitmesi ya da haberleşme ve ateşleme ünitelerinde meydana gelen bozulmalar sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Bu tarz arızalar kendi kendine geçmeyeceği için servise götürülmesi ve doğru biçimde onarımı yapılması gerekir. Bunun için doğru bir servis seçildiğinden yani işin ehli olduğundan emin olmak önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.