Biyografi

Aylin Ünver Noi Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Doç. Dr. Aylin Ünver Noi, 1972 yılında İzmir’de doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini İzmir’de tamamlamış ve ardından Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Siyaseti ve Uluslararası İlişkileri bölümünde tamamlamıştır. Akademik kariyerine 2011-2016 yılları arasında Gedik Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak devam etmiştir. Aynı dönemde Johns Hopkins Üniversitesi Transatlantik İlişkileri Merkezi’nde ziyaretçi akademisyen ve yerleşik olmayan kıdemli uzman olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Noi, Brüksel’de bulunan Akdeniz ve Avrupa-Arap İşbirliği Araştırma Enstitüsü’nde 2013 yılında Associate Researcher olarak görev almıştır. Ayrıca Gedik Üniversitesi’nde 2015-2016 yılları arasında AB Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörlüğü yapmış ve Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nde “Avrupa Birliği’nin Uluslararası Politikası I-II” derslerini vermiştir.

2017 yılında doçentlik ünvanını alan Aylin Ünver Noi, İstinye Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Mediterranean Citizens’ Assembly Foundation (MCAF) Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesi olarak Valensiya’da, Transatlantic Leadership Network’de (TLN) ise Kıdemli Uzman olarak Washington DC’de görev almaktadır.

Noi’nin editörlüğünü yaptığı kitaplar arasında Sasha Toperich ile birlikte “Challenges of Democracy in the European Union and Its Neighbors” ve Daniel S. Hamilton ve Serdar Altay ile birlikte “Turkey in the North Atlantic Marketplace” yer almaktadır. Ayrıca çeşitli akademik makaleleri ve kitapları bulunmaktadır. 2019 yılında Akdeniz Parlamenter Asamblesi (PAM) tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen bir toplantıya temsilci olarak katılan Noi, ulusal ve uluslararası medyada makaleler yazmakta ve televizyon ve radyo programlarında yorumculuk yapmaktadır.

Aylin Ünver Noi, halen Haliç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır ve aynı zamanda Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) yazarları arasında yer almaktadır.

kaynakça:

  • a24.com.tr, Aylin Ünver Noi, erişim tarihi: 25 haziran 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.