Teknoloji

Bad System Config İnfo Hatası Çözümü

Gündelik bilgisayar kullanımlarında bazı zamanlar farklı hatalar ile karşılaşabiliyoruz. Bu hatalardan en sık karşımıza çıkan ‘’Bad System Config İnfo Hatası’’ bilgisayar başlarken belirir ve mavi ekran vererek büyük bir problem yaratabilmektedir. O yüzden bugünkü yazımızda sorunun neyden kaynaklandığına ve nasıl çözüleceğine dair bilgiler sunarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Bad System Config İnfo Hatası Nedenleri:

  • Sistem dosyalarında hasar meydana gelmiş olabilir
  • Driver sistemleri yanlış kurulmuş olabilir
  • RAM tarafında bozukluklar
  • HDD bozulmuş olabilir
  • BCD bozulmuş olabilir

Hatanın yaşanılmasında en çok bu faktörler karşımıza çıkmaktadır. Sorunun çözümü konusunda yapacağımız işlemler ise basit ve oldukça dikkatli şekilde yapılmalıdır. Öncelikle hatanın çözümü olarak ‘’Sistem Geri Yükleme’’ yapabilirsiniz. Bunu yapmak içinse şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır: Sorun Giderme>Gelişmiş Seçenekler>Sistem Geri Yükleme butonlarına tıklayınız. Bundan sonra ekranda karşımıza gelen seçenekleri izlemek yeterli olacaktır.

Eğer ki bu adımlar işe yaramadıysa ikinci yöntemi denememiz gerekmektedir. Bu yöntemde ise Windows sistemine format olmadan yalnızca kurulu bir şekilde kaldığı C Diskini sıfırlamamız lazımdır. Bu işlemlerden sonra sorun tamamen çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi