Başak Şengül Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Başak Şengül kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişiden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Başak Şengül”den söz edeceğiz.

Başak Şengül Kimdir?

  • Haber Sunucusu
  • Spiker

Başak Şengül, Türk haber spikeri ve sunucu. 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Şengül, Pertevniyal Lisesi’nden mezun olduktan sonra küçüklükten beri istediği yere yani İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne girmiş ve lisans eğitimini burada başarıyla tamamlamıştır.

Lise eğitimini aldığı yıllarda büyük bir isteğe dönüşen araştırmacı ve haberci olma isteği, üniversite yıllarında hayallerine uygun bir bölümle birleşince net bir karara dönüştü ve bu kararını İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim gördüğü yıllarda kariyer yapmaya başlayarak da taçlandırdı. Bu amaç doğrultusunda CNN Türk’te staj yapmaya başlayan Şengül, mezun olduktan sonra burada muhabir olarak çalışmaya başladı. Bu kanalda 6 sene boyunca muhabirlik yapan Başak Şengül, 2006 senesinde CNN Türk ekranlarında yayınlanan Gece Görüşü adlı programı sunmaya başladı. Bu programdaki görevini yaklaşık 3 sene sürdürdü ve ardından yine CNN Türk ekranlarında yayınlanan Farkında mısınız? isimli programı hazırlayıp sundu.

İlginizi Çekebilir:  Doğaç Yıldız Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

2009 senesinin başlarında CNN Türk’ten ayrılan Başak Şengül, Haber Türk ekranlarında spiker olarak görev yapmaya başladı. Buradaki görevi kısa sürdü ve yine 2009 senesinin Eylül ayında CNN Türk’e tekrar döndü. Burada gün içi haber kuşaklarını sunmaya başlayan Şengül, daha sonra Akıl Çemberi gibi tartışma programlarının yanı sıra CNN Türk ekranlarında çeşitli programların da sunuculuğunu üstlendi.

İlginizi Çekebilir:  Nilay Duru Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi Kim? Oynadığı Diziler?

Başak Şengül boş zamanlarında yüzme, fotoğrafçılık ve kickbox gibi hobilerle meşgul olmakta ve aynı zamanda seyahat etmeyi ve yemek programlarını da izlemeyi sevmektedir. Ekranlarda özellikle tartışma programlarını yönetirken görülen Başak Şengül, CNN Türk’ün sembol isimleri arasında yer alıyor. Kendisi hakkında en çok merak edilen konu ise eşinin kim olduğu.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Kadir Erdoğan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Başak Şengül ile İlgili Aramalar

Google üzerinden Başak Şengül ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; başak şengül ayrıldı başak şengül kovuldu başak şengül evlendi mi başak şengül eşi kimdir başak şengül erhan sevenler başak şengül instagram başak şengül twitter başak şengül günlük

One thought on “Başak Şengül Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kim?

  • Kasım 16, 2020 tarihinde, saat 5:07 pm
    Permalink

    Ben çok begen digim gibi hoşlanıyorum ama bir hanım efen dilig ve onu izledimde bana umutveren biri bence ona baktıkça kotuysem güzelleşiyor hastaydam iyileşiyor her şeyi herkesi unutuyom ama onu unutmuyom sevgilerle

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce