Sağlık

Batikon Ayak Mantarına İyi Gelir mi?

Ayaklarda ve ayak parmaklarının aralarında mantar rahatsızlığı çok sık görülen, aşırı kaşıntı ile birlikte son derece rahatsız edici bir his veren rahatsızlıktır. Bu rahatsızlıkta kullanmak üzere özel olarak formüle edilmiş onlarca ilaç bulunmaktadır. Ancak önceki ‘Batikon mantara iyi gelir mi?’ başlıklı makalemizde belirttiğimiz gibi bu antiseptik losyon ayak mantarına da iyi gelmemektedir. Ayak mantarından korunmak için bölgeyi sık sık yıkadıktan sonra iyice kurulamanız gerekmektedir. Mantar bulaşıcı bir rahatsızlık olduğundan dolayı ortak kullanılan ayakkabı ve çoraplar da bu rahatsızlığın bulaşmasına sebebiyet verebilir.

Korunmayı anlatmamızın sebebi bu rahatsızlık ayaklarınızda başlamış olsa dahi tedavi esnasında bilinçli bir şekilde korunmazsanız tekrar etme riski bulunmaktadır. Tırnak ve ayağınızın altında da döküntü şeklinde belirtiler verebilir. Eğer Batikon haricinde etkili başka bir ilaç kullanmanıza rağmen iyileşmiyorsa doğrudan doktora başvurarak tedavi isteyiniz. Mantarın boyutuna göre ilaç tedavisi ile destekleyici kür önerebilir. Böylelikle bu ısrarcı rahatsızlık kalıcı olarak çözülmüş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds