Teknoloji

Bayi Hosting Nedir?

Bir diğer adıyla Reseller Hosting olarak da bilinen bayi hosting, kişinin sahip olduğu depolama alanını kullanarak alım satım ve tekrar pazarlama yapmasıdır. Bu depolama alanları sayesinde kişi, birçok web sitesini kendi alanlarında barındırarak pazarlama yapabilir. Bu hostingin en büyük avantajlarından biri, kişiler ve işletmeler bu hizmeti kullanırken hostingin kişiselleştirilmeye elverişli olmasıdır. 

Bayi hostingin yönetim paneli banner ve logo için uygun olması sayesinde kişiler, hizmeti kullanırken aynı zamanda kendi markalarını da ön plana çıkarabilir. Aynı zamanda belirli limit dahilinde, birden fazla hosting hesabı da açılabilir. Paket fiyatları donanım özelliklerine (HDD, RAM, CPU) ve trafik seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir. Kişiler ihtiyaçlarına göre paket seçecekleri için tam bir fiyat-performans ürünüdür.

Bayi Hosting Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Bayi hostingin kullanılmasının en yaygın sebebi yönetim karmaşıklığını ortadan kaldırmasıdır. Bunun yanı sıra bu hizmetin birçok avantajı vardır.

Yönetim, donanım ve lisans maliyetleri bayi hostingte yoktur. Bu nedenle uygun fiyatlı olarak tercih edilir.

Web tabanlı olduğu için birçok panelleri kendi hesabınızda rahatlıkla yürütebilirsiniz. Aynı zamanda erişim izni, müşteri alan ismi tanıma, bant genişliği gibi birçok işlemi yürütebilir ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Planınız değiştiği taktirde paketinizi yükseltebilir veya alanınızı genişletebilirsiniz. Aynı zamanda kaynak tüketimi az ise düşürmek de mümkün.

Veri tabanı sayısı, e-posta hesabı sayısı, FTP hesabı sayısı ve daha birçok özellikten sınırsız yararlanabilirsiniz.

Bu hizmetten yararlanmak için herhangi bir iş deneyimine ihtiyacınız yok. Bayi hosting sayesinde paketi aldığınız zaman hosting hakkında bilgi edinebilir ve deneyim sahibi olabilirsiniz.

WordPress, OpenCart, Laravel gibi scriptler kolay kurulum özelliğine sahiptir. Yalnızca tek bir tıkla rahatlıkla kurabilirsiniz.

Bayi Hosting Hizmetini Kimler Tercih Edebilir?

Girişimciler, küçük işletmelere sahip kişiler ve yeni hosting şirketi kurmuş kişiler, uygun fiyatlı olduğu için bayi hostingi tercih edebilir.

Birden fazla web sitesine sahip olan kişiler, tek bir hosting paketi içinde birden fazla domain hesabı barındırması sayesinde birden fazla hosting paketi almak zorunda kalmayacaklardır.

Web sitesi tasarımcıları, müşterilere özel hazırladıkları web tasarımlarla birlikte hosting hizmeti sağlayarak gelirlerini arttırabilirler.

Web sitesi ve uygulaması için yazılım geliştiren kişiler, farklı web sitelerinde geliştirdikleri yazılımları rahatlıkla depolayabilir ve sonrasında bunları satabilir.

Bayi Hosting ile Normal Web Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Bayi Hosting ve Normal Web Hosting arasındaki en belirgin fark, bayi hostingin birden fazla domain hesabına tek paketle ulaşma imkânı sağlamasıdır.  Normal web hosting hizmetinde en fazla 1 domain hesabı eklenirken bayi hostingin hem birden fazla domain hesabı eklenebilmesi hem de bu hesaplar için ayrı ayrı hosting hesabı açılabilme imkânı, bayi hostingin tercih edilme sebebidir. Ayrıca Sınırsız Performans Plus paketi ile sınırsız site bulundurma hizmeti de veriliyor.

Normal web hosting hizmetinde de addon özelliği ile birden fazla domain hesabı açmak mümkün ancak CPU aşımı ve yetersiz kaynak kullanımı gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Ayrıca bu domain hesapları tek bir dizinde yer aldığı için virüs gibi problemlerden bütün domain hesapları etkilenecektir. Bunun yanı sıra bayi hostingte bu domain hesapları ayrı ayrı hesaplarda yer alacağı için virüsten etkilenen domain hesabı, diğer domain hesaplarını etkilemez. Bu da hosting hesaplarını daha güvenli halde tutmamızı sağlar.

Bayi hostingte dilediğiniz paketten yararlanarak küçük işletmenizi kurar ve hosting pazarlaması yapabilirsiniz. Bu sayede deneyim sahibi olmanız da mümkün.

Bayi Hosting Paket Hizmetleri Nelerdir?

Ücretsiz SSL: Tüm siteler için hizmet süresi boyunca ücretsiz SSL sertifikaları yükleyebilir ve tek tıkla kurabilirsiniz.

Bulut Sunucu Platformu: Sunucular, teknik uzman ekipleri tarafından gözlem altındadır. Olası tehdit, virüs sorunlarında yedekli, güvenli disk yapısı ile bulut platformunda çalışır.

DirectAdmin veya Plesk: DirectAdmin ve Plesk ile bir merkezden bütün hosting hesapları web tabanlı olarak yürütülür ve tüm paketlerde güncel sürümler mevcut olarak verilir.

Fiyat/Performans Garantisi: Birden fazla site tek bir hosting hesabında yönetilir. Ayrıca lisans, donanım ve yönetim maliyetleri de alınmaz. Bu nedenle diğer hosting hizmetlerinde göre oldukça uygundur.

Özel DNS Sunucuları: Kişiler şirketlerine veya kurumlarına ait sitelerini DNS desteği ile yayınlayabilir. Ayrıca destek ekibi ile bu işlemi rahatlıkla yürütebilirler.

Ücretsiz Yedekleme: Hosting sunucuları belirli aralıklarla yedekleme yapar. Kaybedilen veri kayıpları olması durumunda 1-7 gün arasında olan son yedekler ile site aktif hale döner.

Tek Tıkla Script Kurumu: WordPress, OpenCart, Laravel gibi panelinizde hazır bulunan scriptler tek tıkla rahatlıkla kurulabilir.

AntiSpam ve Virüs Koruması: Tüm bayi hosting paketleri antispam ve antivirüs programlarına sahiptir. Temiz ve güvenli e-posta ile çalışmaya rahatlıkla devam edebilirsiniz.

7/24 Ürün Desteği: Oluşacak herhangi bir sorunda telefon numarası veya ticket sistemleri ile kişilere 7/24 destek sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi