Gündelik Hayat

Bedelli Askerlik Ücreti Hangi Bankaya Yatacak?

Bedelli askerlikte paralar hangi hesaba yatacak? Daha önceki yazılarımızda Bedelli askerlik ücretleri, Ziraat Bankası hesabınıza yatmaktadır. Ziraat Bankası hesabı olmayanlar için de yeni bir hesap oluşturulur ve bu hesaba para aktarılarak erin ücreti ödenmiş olur. Birliğinize teslim olmaya gittiğiniz için de PTT tarafından yol ücreti ödenmektedir. Ziraat hesabınıza yatacak olan para, PTT’ye yatan paradan farklıdır.

Ziraat Bankasına yatacak olan para, bedelli erin gidiş ücretini ve askerlik sırasında harcayacağı tutarını içermektedir. Bu tutar, genellikle 800-1000 TL arasında değişmektedir. Ücret, askerlik sırasında erin günlük ortalama veya asgari ihtiyacına göre planlanmıştır. Bu nedenle bedelli erlere yatan para, bazılarına az gelebilir. Ancak yukarıda da değindiğimiz gibi ücretler 2023 yılı itibariyle 800 lira civarındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi