Gündelik Hayat

Bedelli Askerlikte Çarşı İzni Var mı?

Bedelli askerlikte çarşı izni var mı? Bedelli askerlikte askerlere çarşı izni veriliyor mu? Daha önceki yazılarımızda bedelli askerlikle ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca bedelli askerlikte çarşı izni var mı sorusundan söz edeceğiz.

Bedelli Askerlikte Çarşı İzni Var mı?

Bedelli askerlikte bedelli erlere çarşı izni verilmemektedir. 26 gün askerlik boyunca bedeli erler, uzun dönem askerler gibi çarşı izni kullanamazlar. Hafta sonları, hafta içleri gibi eğitim olmadığı için bedelli erler hafta sonunu dinlenerek geçirebilirler. İlk hafta genellikle yanaşık düzen eğitimi, ikinci hafta silah eğitimi, üçüncü hafta tören eğitimi şeklinde yağılan taksimatta bedelli erler, çarşı iznine ayrılamazlar. Ancak kışla/alay içinde ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerler bulunmaktadır. Gazino ve tuhafiye içinde erler faniladan deftere traş köpüğünden tırnak makasına kadar birçok malzemeyi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi