Gündelik Hayat

Bedelli Askerlikte Yemin Töreni Var mı?

Bedelli askerlikte yemin töreni var mı? Bedelli askerlikte yemin töreni yapılıyor mu? Daha önceki yazılarımızda bedelli askerlikle ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca bedeli askerlikte yemin töreninin olup olmadığından söz edeceğiz.

Bedelli Askerlikte Yemin Töreni Var mı?

Bedelli askerlerlikte yemin töreni vardır. Bedelli erler de tıpkı diğer erler gibi yemin ederler. Yemin töreni askerliğin son gününde olur. Bedelli erler, yemin töreni için önceden hazırlanırlar. Tören ekibi, ikinci haftadan itibaren diğer erlerden ayrılarak tören hazırlıklarına başlarlar. Tören alanında yapılacak gösteriler için 2 hafta süreyle hazırlıklarını tamamlayan erler, yemin töreni için komutanlar tarafından sıkı bir şekilde eğitime hazırlanır. Tören ekibine katılmayan erler ise mıntıka ekibine dahil olurlar. Nispeten daha rahat olan mıntıka ekibi, kışla ya da alay içinde iç ve dış mıntıka yaparlar. Yemin töreni, bedelli askerlik de olsa askeriyenin en önemli teamülüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi