Biyografi

Bekir Yunus Uçar Kimdir? Kimin Oğlu? Ne İş Yapar?

Daha önceki yazılarımızda çeşitli isimlerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Bekir Yunus Uçar’dan söz edeceğiz.

Bekir Yunus Uçar Kimdir?

Bekir Yunus Uçar, kamuoyunda Timurtaş Uçar olarak bilinen Timurtaş Hoca’nın oğlu olan Bekir Yunus Uçar, geçtiğimiz günlerde görevinden alınan Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Muammer Çolak’ın yerine müdür olarak atanmıştı.

Daha önce de Binali Yıldırım’ım özel müşavirliğini yapan Bekir Yunus Uçar, Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre Timurtaş Uçar’ın oğlu olan Bekir Yunus Uçar, geçtiğimiz hafta görevinden alınan Muammer Çolak’ın yerine Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü oldu. Binali Yıldırım’ın müşavirliğini yapan Uçar, Süper Toto Teşkilat Başkanlığı görevinde bulunmuş ve Motosiklet Federasyonu Başkanlığı görevlerini üstlenmişti.

TİMURTAŞ HOCA’NIN MİLLİ PİYANGO HAKKINDAKİ SÖZLERİ

Kamuoyunda “Timurtaş Hoca” olarak da bilinen ve sert üslubuyla tanınan Timurtaş Uçar, 20 Ocak 2000 tarihinde hayatını kaybetmişti. Uçar, Milli Piyango hakkında bir konuşmasında: “Din ayrı devlet ayrı sapıklığının cezasını çekiyoruz” diyerek, bürokratların hazineyi soyduklarını iddia etmiş, “Ey parlamento, ey Genelkurmay İslam’a dönün” ifadelerine yer vermişti.

Milli Piyango’da Yaşanan Olaylar

Son günlerde oldukça tartışılan kurumlar arasında yer alan Milli Piyango İdaresi’nde yaşanan son olaylar akıllara durgunluk verecek cinsten. YouTube’a yüklenen bir videoda, Milli Piyango’nun çekilişlerde hile yaptığı belgeleriyle kanıtlanmıştı.

Videodan sonra konu Ekşi Sözlük’ün de gündemine taşınmış ve yaşanan olayların üzerine Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü görevden alınmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan ve Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz TBMM’ye bir araştırma önergesi verdi. Tarhan şöyle konuştu: “Milli Piyango’da şaibeli olaylar yaşanıyor. Liyakat ve şeffaflık yok oldu”

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds