Gündem

Piyango Haramdır Diyen Timurtaş Hoca’nın Oğlu Milli Piyangoya Müdür Oldu

Son zamanlarda adı sıklıkla şaibelerle anılan Milli Piyango İdaresi’nde geçtiğimiz günlerde Genel Müdür Muammer Çolak görevden alındı. Çolak’ın yerine geçen isim ise “piyango haramdır” diye fetva veren, kamuoyunda Timurtaş Hoca olarak bilinen Timurtaş Uçar’ın oğlu Bekir Yunus Uçar oldu. Bu ilginç olay, sosyal medyanın da gündemindeydi. Mum dibine ışık vermez dedirten olay, pek çok kişi tarafından da şaşkınlıkla karşılandı. 

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre son zamanlarda adı şaibe ve hilelerle anılan Milli Piyango İdaresi’nde yaşanan son olayların ardından Genel Müdür Muammer Çolak görevden alındı ve yerine 2000 yılında vefat eden Timurtaş Uçar’ın oğlu Bekir Yunus Uçar geçti. Bekir Yunus Uçar, daha önce de Binali Yıldırım’ın müşavirliğini yürütmüştü. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevinde de bulunan Uçar, Milli Piyango Genel Müdürlüğü görevinden önce de Motosiklet Federasyonu Başkanlığı görevini yapmıştı. 

TİMURTAŞ HOCA’NIN MİLLİ PİYANGO HAKKINDAKİ SÖZLERİ 

Kamuoyunda “Timurtaş Hoca” olarak bilinen Timurtaş Uçar, 2000 senesinde hayatını kaybetmişti. Uçar, Milli Piyango hakkında bir konuşmasında: “Din ayrı devlet ayrı sapıklığının cezasını çekiyoruz” diyerek, bürokratların hazineyi soyduklarını iddia etmiş, “Ey parlamento, ey Genelkurmay İslam’a dönün” ifadelerine yer vermişti. 

CHP: ŞAİBE VAR ŞEFFAFLIK YOK

Son zamanların en çok tartışılan kurumlarından olan Milli Piyango İdaresi, çekilişlerde hile yaptığı iddiasıyla karşı karşıya kalmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan ve Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz TBMM’ye bir araştırma önergesi verdi. Tarhan şöyle konuştu: “Milli Piyango’da şaibeli olaylar yaşanıyor. Liyakat ve şeffaflık yok oldu” 

16 Şubat tarihinde YouTube üzerinden yayınlanan videoda ise bir kullanıcı Milli Piyango İdaresi’nin çekilişlerde hile yaptığını kanıtladı. Ancak daha sonra Milli Piyango’nun resmî sitesinden biletlerin orijinal resimleri kaldırıldı. Video akabinde ise Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü görevden alındı. 

Kaynak: Cumhuriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.